Mässud toodavad järgmise aasta alguses AI -kiibi aatomit, kasutades Samsung 5NM Technology

Nov 17,2023

Mässud on Korea AI Fabless Startup Company, kes valmistub kasutama Samsungi 5NM Ultraviolet (EUV) protsessi tehisintellekti (AI) kiipide massi tootmiseks spetsiaalselt andmekeskuste jaoks.

Allikad on paljastanud, et mässud on hiljuti lõpetanud lepingu Samsungi disainilahenduste partneritest (DSP) pooleliistusega, et kasutada Samsungi 5NM AI -kiibi aatomit masstootmiseks, mis algab 2024. aasta alguses.

Atom on tuntud oma tööstuses juhtiva graafika töötlemise üksuse (GPU) jõudluse poolest, mis on kuni 3,4 korda tõhusam kui samaväärsed närvivõrgu protsessorid (NPU).Eriti tähelepanuväärne on aatomi jõudlus globaalse võrdlusaluse pooljuhtide kiibi jõudlusvõistlusel, mis on 1,4–3 korda suurem kui konkurentidel nagu NVIDIA ja Qualcomm, mis pälvib suurt huvi.

Selle aasta alguses tekitasid mässud aatomi prototüüpe Samsungi MPW (Multi Project Wafer Service) kaudu, mis võib toota ühe vahvli jaoks erinevat tüüpi pooljuhte.Need prototüübid edastati KT Cloud ja IBM.

Samal ajal tugevdab mässud oma koostööd Samsung Electronics'iga, et arendada järgmise põlvkonna kiibi mässulist ühiselt, mis on spetsiaalselt suunatud suure keelemudeli (LLM).Rebel kasutab Samsung 4NM -protsessi eesmärgiga lõpetada areng 2024. aasta teisel poolel.
Toode RFQ