Aruannete kohaselt kavatseb Apple investeerida miljard dollarit aastas, et integreerida generatiivne AI oma tootesarjale

Oct 23,2023

23. oktoobril teatati, et Apple kavatseb investeerida miljard dollarit aastas, et integreerida generatiivne tehisintellekt (AI) oma tootesarjasse.

AI -vestlusrobotina OpenAi all ja Google'i all AI -vestlusrobot Bardil püüavad peaaegu kõik tehnoloogiaettevõtted BARDPT saada tehisintellekti valdkonnas osa.

Võrreldes teiste ettevõtetega nagu OpenAi, Microsoft ja Google, näib Apple'i tempo tehisintellektis aeglasem.Kui tema konkurendid teevad tehisintellektitehnoloogias märkimisväärseid edusamme, on ettevõte põhimõtteliselt kõrvale.

Kuid Apple'i tegevjuhi Tim Cooki juhtimisel on Apple tunnistanud generatiivse tehisintellekti olulisust.Varem paljastas Cook, et ettevõte oli aastaid uurinud generatiivset AI -tehnoloogiat ja muid mudeleid.

Tehisintellekti kiire areng tabas aga Apple'i valvurist.Alates eelmise aasta lõpust on ettevõte püüdnud säilitada konkurentsivõime kiiresti arenevas generatiivse tehisintellekti valdkonnas.

Selle aasta juulis väitis Apple'i pikka aega järginud analüütik, et selleks, et saada eelise konkurentide nagu OpenAi ja Google'iga, lõi Apple oma raamistiku nimega Ajax, mida kasutatakse suure keelemudeli loomiseks (LLM) võrreldav ChatGPT ja Microsoft Bingiga.

Öeldakse, et Apple on välja töötanud Ajaxi abil ChatGPT -ga sarnase vestlusroboti ja ettevõtte insenerid nimetavad seda kui "Apple GPT".See vestlusrobot saab kokku võtta teksti ja vastata kasutajaküsimustele ning Apple'i töötajad pääsevad sellele Interneti kaudu juurde.Siiski pole mingeid viiteid selle kohta, et ettevõttel oleks plaan selle toote avalikkusele käivitada.

Aruannete kohaselt on Apple ehitanud AJAX -i abil oma teenuste jaoks palju masinõppe funktsioone, mida on rakendatud Apple Mapsis, Siri ja teatud otsingutööriistades.

Selle aasta septembris teatati, et Apple kavatseb integreerida suure keelemudeli Sirisse, võimaldades kasutajatel kasutada hääleassistenti keerukate ülesannete täitmiseks, näiteks lasta Siri teha fotoseeria, teisendada need animeeritud piltideks jaisegi saatke need kontaktidele.See funktsioon avatakse eeldatavasti iOS 18 -s.

Eelmisel nädalal teatas Haitong International Securities analüütik Jeff PU, et Apple kavatseb hakata generatiivset tehisintellektitehnoloogiat rakendama iPhone'ide ja iPadide jaoks juba 2024. aasta lõpus.

Aruande kohaselt võib Apple, kui see on plaanipäraselt, käivitada generatiivsed AI -funktsioonid alates iOS 18 -st ja iPad OS 18 -st, kuid kuidas ta seda tehnoloogiat kasutab, tuleb veel näha.

Lisaks teatatakse, et Apple uurib ka generatiivse tehisintellekti integreerimist sellistesse arendusriistadesse nagu Xcode, mis võib aidata arendajatel Apple'i platvormi rakendusi kiiremini arendada.Lisaks kaalub ettevõte ka Apple Musicu ja selle tootlikkuse rakenduste uute tehisintellekti funktsioonide pakkumist.
Toode RFQ